Kalkulator zwrotu podatku

Odwiedzając oferty internetowe wielu firm zajmujących się pośredniczeniem w zwrocie podatku z zagranicy, prawdopodobnie zauważyłeś bezpłatną opcję, tzw. Kalkulator zwrotu podatku.
Działa on tak, iż po wypisaniu określonych okienek jest się w stanie dowiedzieć się, jaka kwota zwrotu się należy.

Dobrze natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że obliczenie dokonane w ten sposób będzie tylko szacunkowe. Kalkulator jest instrumentem nieskomplikowanym. Nie zawiera informacji o Twojej sytuacji rodzinnej, dochodach z innych państw, czy upustów i rabatów, z jakich możesz korzystać. Dlatego jego rezultaty mogą odbiegać od dokładnej wielkości zwrotu. Dokładną sumę, jaką możesz otrzymać wylicza i wydaje jedynie dany urząd skarbowy. Warto to brać pod uwagę wybierając biuro, jeżeli jako kryterium wyboru obierzesz rezultat Kalkulatora, przypus zczając, że to zapewni Ci najkorzystniejszy zwrot. Wiele firm wykorzystuje tę naiwność klientów, i celowo zawyżają wyniki Kalkulatora Zwrotu. Dlatego nie pozwól się zmylić. Wartość przysługującego zwrotu zależy tylko od ustaleń danego obcego organu podatkowego, a nie od rezultatu Kalkulatora.

Trzeba również wiedzieć, co to jest zwrot podatku w ogóle. Organ fiskalny wypłaca nie cały zapłacony podatek, a tylko jego wartość nadpłaconą. Prawo podatkowe danego państwa przewiduje bowiem pewną sumę wynagrodzenia, którą można wypracować w ciągu roku bez opodatkowania. Do zwrotu jest w takiej sytuacji nie cały podatek określony na formularzu od pracodawcy. Jednak jeśli Twoje roczne płace nie przekroczyły określonej kwoty wolnej od podatku, w takim wypadku jesteś uprawniony odzyskać

cały zapłacony podatek, czyli 100%.
Jednak w większości zwrotowi przysługuje tylko podatek nadpłacony, dlatego nie dowierzaj firmom, które oferują zwrot całości podatku. Jest to raczej slogan reklamowy skierowany na przyciągnięcie klienta nieświadomego procesu zwrotu podatku.

Warto jest starać się o zwrot podatku z zagranicy, dlatego, że w ponad 80% przypadków taki zwrot jest wypłacany. A przeciętna kwota zwrotu to średnio 1600 złotych!

Czas trwania odzyskania podatku w głównej mierze uzależniony jest od poprawności i kompletności dostarczonych druków. Na długość procesu zwrotuwpłwają także czynniki takie jak sprawność pracowników określonego organu skarbowego oraz pozostawanie zainteresowanego w stałym kontakcie telefonicznym z urzędem podatkowym w celu monitorowania i procedury zwrotu podatku.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>