Rozliczenie podatku z Holandii

Ze względu na atrakcyjność Holandii pod względem pracy sezonowej, wzrasta liczba rodaków wyjeżdżających do tego państwa. Z pensji tego, co pracuje legalnie potrącana jest pewna kwota na podatek dochodowy. Pewną część lub nawet całość tych pieniędzy masz prawo otrzymać i to aż do 5 lat wstecz!

Ubieganie się o zwrot podatku z Holandii jest procesem legalnym, nie mającym wpływu na warunki zatrudnienia ani na pracodawcę. A jak to się dzieje, że można odzyskać zapłacony podatek? Z wynagrodzenia zatrudnionego co miesiąc jest płacona zaliczka na podatek dochodowy. Oblicza się ją przyjmując założenie, że pracownik będzie pracował przez cały rok i osiągał podobny przychód cały czas. Z tego powodu jeżeli zatrudnienie jest krótsze lub w przypadku gdy wielkość dochodów nie jest jednolita, powstaje nadpłata, która ulega zwróceniu.

Aby przeprowadzić procedurę zwrotu należy posiadać niezbędne dokumenty. Są to: ksero paszportu lub innego dokumentu tożsamości oraz formularze Jaaropgave lub ostatnie dokumenty wypłaty wynagrodzenia uzyskane od każdego pracodawcy, w przypadku gdy było ich kilku w określonym roku.
Jeden albo drugi formularz jest niezbędny, bo to on określa, jakie były Twoje roczne wynagrodzenia i jaką kwotę podatku od nich odciągnięto.

W wypadku gdy nie masz w ogóle tych dokumentów, wygodniej jest skorzystać z usług dobrej firmy, która postara się dla Ciebie pozyskać potrzebne dokumenty a wtedy będziesz w stanie starać się o odzyskanie przysługujących Ci pieniędzy!

Inną zaletą zatrudnienia zawodowego pośrednika jest ograniczenie czynności związanych z procesem zwrotu do kilku prostych działań, które można wykonać nawet bez opuszczania domu.

Aby zacząć procedurę zwrotu podatku wystarczy jedynie zadzwonić do firmy lub zarejestrować się na stronie internetowej, wysyłając Formularz. Potem dostaniesz e-mail z wyjaśnieniami procedury zwrotu i spisem niezbędnych formularzy, które należy dostarczyć firmie. Można tego dokonać poprzez pocztę albo firmę kurierską na koszt firmy.

Dodatkowo to biuro wypisuje dla Ciebie dokumenty podatkowe i wysyła je do holenderskiego urzędu skarbowego, z którym następnie będzie w kontakcie, w celu kontrolowania i przyspieszania procedury zwrotu. O jego postępach będzie Cię na bieżąco powiadamiać e-mailem.
Holenderski urząd skarbowy przesyła zwrot przeważnie przelewem na holenderskie konto bankowe lub w postaci czeku.

Dlatego jeśli opuściło się już terytorium Holandii, mogą zaistnieć trudności z jego spieniężeniem. Skorzystanie z usług pośrednika zwalnia od tej niewygody. Biuro przelewa zwrot na wskazane przez Ciebie konto bankowe w dowolnym państwie.

Jeżeli chodzi o prowizję za usługę, to jest ona odpisywana tylko wtedy, gdy zwrot zostanie przyznany. Tak więc ubieganie się o zwrot nic nie kosztuje!

Opłaca starać się o należący się zwrot podatku z Holandii. W przypadku gdy nie ma się wszystkich wymaganych dokumentów, wróciło się już do Polski, niezbyt bezpiecznie czuje się w zagadnieniach podatkowych lub zwyczajnie nie ma się ochoty na chodzenie po urzędach i wypełnianie druków, można skorzystać z usług specjalistycznej kompanii. Wtedy procedura zwrotu będzie bardzo łatwa. Otrzymasz swoje ciężko zarobione bez problemu i w najkrótszym możliwym terminie.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>