Rozliczenie podatku z USA

Jeżeli zarabiałeś w Stanach Zjednoczonych, pewnie zapłaciłeś zbyt duży podatek dochodowy. Określoną część albo nawet całość odliczonego podatku jesteś w stanie odzyskać! Skąd to się bierze?

Amerykański system podatkowy jest progresywny. Ustanawia określoną kwotę wolną od podatku, którą możesz osiągnąć w danym roku bez opodatkowania. Oznacza to, że jeśli w ciągu danego roku zarobki nie przekroczyły danej sumy, masz prawo odzyskać odprowadzony podatek w 100%. W sytuacji, gdy znalazłeś się wśród osób o większych zarobkach, fiskus zwróci tylko podatek nadpłacony.

Suma zwrotu zależy m.in. od wielkości rocznych dochodów i odprowadzonego taksu. Warto wiedzieć, że taki zwrot należy się w olbrzymiej większości przypadków. Z tego też powodu warto ubiegać się o o należny zwrot. Zwłaszcza, że o zwrot podatku z USA masz prawo starać się za ostatnie cztery lata. Druki wymagane do wykonania zwrotu podatku ze Stanów Zjednoczonych to: ksero wizy oraz kopia karty Ubezpieczenia Socjalnego, tj. Social Security Card. Niezbędny jest też ostatni dokument wypłaty.

Pracodawca wypłaca płacę czekiem, który najczęściej składa się z 2 części: czeku i odcinka. Na odcinku jest podana informacja o Twoich płacach oraz zapłaconych podatkach, która jest potrzebna przy zwrocie podatku. Druk W-2, jeśli, gdy go masz. Znajduje się na nim pełna wiadomość o wypracowanych przychodach i zapłaconych podatkach. Wg amerykańskiego prawa, pracodawca musi przesłać W-2 zatrudnionemu w styczniu.

Jeden albo drugi dokument jest wymagany, bo to w nim jest zapisane, jakie były Twoje roczne zarobki a także jaką kwotę podatku od nich pobrano.

Aby rozpocząć proceduręwystarczy tylko wypisać Formularz umieszczony na stronie. Potem otrzyma się e-mail z opisem procesu oraz opisem niezbędnych druków, jakie potem należy przesłać firmie – przesłać pocztą lub zadzwonić po kuriera na koszt biura.

Potem wystarczy już czekać na należny zwrot, bo to agent wypełnia dla Ciebie dokumenty podatkowe i wysyła je do amerykańskiego urzędu skarbowego, z którym potem pozostaje w kontakcie, w celu monitorowania i przyspieszania procedury zwrotu. O jego przebiegu będziesz na bieżąco zawiadamiany wiadomością e-mail.

Amerykański urząd skarbowy wypłaca pieniądze czekiem. W sytuacji gdy nie przebywa się już na terenie USA mogą pojawić się problemy z jego spieniężeniem. Nie ma tego kłopotu, kiedy korzysta się z usług pośrednika. On przelewa pieniądze na wskazane przez Ciebie konto bankowe w dowolnym kraju, po uprzednim odliczeniu należnej mu opłaty. Profesjonalna firma nie żąda żadnych opłat z góry. Ubieganie się o odzyskanie podatku z usa nic nie kosztuje, a prowizja za usługę jest odciągana tylko w przypadku, gdy zwrot zostanie przyznany.

Jeśli nie czujesz się pewnie w zagadnieniu podatków albo nie masz czasu lub ochoty na użeranie się z urzędnikami i wypisywanie druków, lepiej skorzytaj z oferty profesjonalnej kompanii i odbierz swoje ciężko zapracowane pieniądze, a nie zostawiaj ich amerykańskiemu fiskusowi.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>