Odzyskiwanie podatku z Niemiec

Rozliczenie podatkowe w Niemczech wymaga odpowiednich dokumentów. Są to uzyskane od wszystkich pracodawców (jeśli było ich więcej niż 1 w danym roku) formularze Lohnsteuerkarte i/lub Lohnsteuerbescheinigungs. W przypadku, gdy nie posiada się tych dokumentów, to trzeba o nie poprosić pracodawcę. Jeżeli nie ma się na to ochoty lub gdy opuściło się już Niemcy, można w tym celu zatrudnić profesjonalną firmę, która oferuje zwrot podatku z zagranicy (takich usług można znaleźć bardzo wiele w internecie). Oficjalny przedstawiciel nie tylko zdobędzie brakujące dokumenty, ale jeszcze przeprowadzi całą procedurę, przez co szybko i bez problemu otrzyma się zwrot podatku z Niemiec.

Jak już wiadomo, odzyskiwanie podatku z Niemiec dotyczy tylko podatku dochodowego. Składka płacona na ubezpieczenie socjalne nie podlega zwrotowi. Z tego też powodu zwrot podatku Niemcy nie będzie mieć wpływu na zabezpieczenia socjalne, typu emerytura czy renta, ani na gwarancje dotyczące opieki medycznej.

Zwrot podatku z Niemiec nie jest traktowany jako próba uchylania się od płacenia podatków, bo proces ten jest w pełni legalny i wynika z przepisów niemieckiego prawa podatkowego. Ten, kto przeprowadzi zwrot podatku z zagranicy nie będzie już musiał płacić go w ojczyźnie, co wynika z podpisanej przez Polskę w wieloma krajami (w tym i z Niemcami) umów dwustronnych o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ponadto rozliczenie podatkowe w Niemczech dokonywane jest z urzędem skarbowym, dlatego ewentualny zwrot podatku nie będzie miał żadnego negatywnego wpływu ani na pracodawcę, ani na dalsze warunki zatrudnienia.

Odzyskiwanie podatku z Niemiec można przeprowadzić samodzielnie lub jak już wspomniano, zatrudnić w tym celu profesjonalnego pośrednika. W tym przypadku uniknie się całej biurokratycznej pracy i zwrot podatku z Niemiec otrzyma się szybko i łatwo, przelewem bankowym na wskazane konto osobiste w dowolnym kraju. Ma to znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy opuściło się już Niemcy i miałoby się problemy ze spieniężeniem czeku z niemieckiego fiskusa albo gdy nie posiada się już konta w tym kraju.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>